VOCODE logo
Menu
VOCODE – platforma pro kreativitu

Metro Exodus

27. 4. 2019

Hra nejen mě, ale i ostatní v .Labu rychle vtáhla do děje, takže jsem ji dohrál asi za 4 večery i s celkem slušným obecenstvem.

Co se mi na Metru Exodus líbílo?

Asi to, že už to nebylo urputné honění za nalezením dalšího filtru do dýchací helmy, takže jsem měl čas na klidné prozkoumání překrásných a rozmanitých oblastí. Taky super systém modifikace zbraní a craftingu. Používání vozidel taky potěšilo vzhledem k rozsáhlosti herního světa.

Ve chvíli kdy jsem kradl mašinu, jsem si připadal fakt skvěle. Dodalo to hře neskutečnou atmosféru. Když si to pálíte skrze poušť v Auroře– obřím opancéřovaném vlaku, hra má fakt hutnou atmosféru.

Aurora - vlak, který se stane vaším domovem při putováním Metrem Exodus

Další z věcí, která byla na Exodusu jiná oproti předchozím dílům a která se mi líbila, byl absolutní nedostatek munice a vybavení ke konci hry. Tedy přesně naopak než v předchozích dílech, kde jsem ke konci byl skoro neporazitelným terminátorem s téměř neomezenými zásobami.

Moje oblíbené zbraně

Lovecká kuš Helsing - Metro Exodus
Lovecká kuš - Van Helsing
Brokovnice Shambler - Metro Exodus
Brokovnice - Shambler
Samopal Bulldog - Metro Exodus
Samopal - Bulldog

A samozřejmě nesmím zapomenout na příběh, který mě vtáhnul do děje a i když v průběhu hry nebyl nijak emocionálně silný, nakonec slzy tekly proudem. Ptáte se, k jakému konci jsem Metro Exodus dohrál (Metro jich má totiž vždy několik)? Samozřejmě k tomu horšímu - Artyom i Colonel Miller mrtví. Annu jsme zachránili (celý příběh vám spoilerovat nebudu, určitě si hru zahrajte).

Herní svět v Metru Exodus
I takhle vypadají vyhlídky v Metru Exodus

Co se mi Exodusu naopak nelíbilo?

Chvílemi opakující se, neoriginální úkoly - ano, sice v jiných lokacích, ale občas už to byla nuda. Taky jsem u tohoto dílu Metra necítil strach jako v předchozích dílech, které mi přišly více temné a strašidelné.

Jinak nemám co vytknout, mě Metro bavilo strašně moc! Vlastně jednu věc bych měl - hardwarovou optimalizaci. Ta by chtěla vyladit. My jsme na Metro měli Intel Core i5 + Radeon RX580 a zahráli jsme si ho na 2K s vysokými detaily, nicméně na ULTRA nastavení a 4K potřebujete Core i9 + RTX 2080, což je momentálně počítač v ceně osobního automobilu :-).

Kuš se ukázala jako velmi účinná v kombinaci s výbušnými hroty

Co dodat k Metru Exodus?

Pokud na to máte hardware, určitě si Metro nenechte ujít. Je to skvělá, strhující střílečka s výbornou atmosférou. Hodnotím 9,5/10 a přidávám mezi své oblíbené tituly.

Zajímavé odkazy

VOCODE logo short
.lab

Multikulturní prostor v Českých Budějovicích. Jsme tu pro všechny rasy, barvy pleti, národnosti. Nemusíme teda fašouny a komunisty. Jinak všechno v poho. Ani proti Brnu nic nemáme.

.Security & GPS

Také nebudeme trpět opilce a jiné neřády ohrozující vnitřní bezpečnost.

Najdeš nás v Budějcích, kousek od nádra.

closearrow-circle-o-downellipsis-v linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram