VOCODE logo
Menu
VOCODE – platforma pro kreativitu

ABOUT VOCODE

Pofel zahrádka pro nerdy a technologická dílna pro gastrosexuály. I tak by se koncept prostorů .Labu v Českých Budějovicích dal ve zkratce vysvětlit.

Vocode? Otázka i odpověď. Platforma pro kreativitu. Platforma pro rozvoj a kreativní myšlení. Platforma plná otázek. Takže, VO CO DE?

Začalo to tričkama a oblečením. Ve sklepě.

"Máte sklep? A mohla bych ho vidět?"

Vždycky mě tak trochu sralo nosit trička s nějakýma nápisama bez smyslu. Trička typu floorbal championship 1765 a podobně. V roce 2012 jsem osvítil první síto a začalo to. Začal jsem dělat trička vlastní. U sebe ve sklepě, kde jsem potom začal budovat vlastně takovou první verzi dnešního .labu.

Postupným objevováním různých druhů a technologií tisku, jsem se dostal k návrhu střihů, z čehož následně vzniklo několik kolekcí oblečení.

Jak se dnes vyrábí potisky triček?

Kapříci připluli, hydro bublalo

Dalších z věcí, které mě vždy bavily, byly rybičky. Má cesta domácího akvaristy vedla nejenom k velkým akváriím, ale jelikož mě vždy zajímala podstata věci, začal jsem se zajímat o rozbory vody a další. Díky tomu jsem se dostal k aquaponii a začal malým akvárkem v kuchyni zásobovat truhlík s bylinkami.

Z malého akvária se pak stala 400l nádrž s Tilápiemi, kterou jsem zásoboval pěstební nádoby s rajčaty, kedlubnami, bylinkami a saláty. To vše ve sklepě. V tom samém malém sklepě.

Peníze 2.0

Moderní technologie, IT. To byly vždycky moje koníčky a práce. Technologie blockchainu, kryptoměny, decentralizovaná úložiště. Ze začátku jsem těmto věcem byl hodně skeptický, ale postupem času, kdy jsem se dostal k těmto technologiím blíže, je už beru jako součást běžného života. Například s nimi topím a jsem součástí decentralizovaného úložiště dat storj. Rád sleduji nově vznikající kryptoměny a technologie, které lze propojit s chytrou domácností a běžným životem.

VOCODE.lab

První verze byla vlastně u mě ve sklepě. Kde bohužel ale nebyl prostor pro rozvoj platformy vocode. Situace si přála řešení a nyní je tu .lab v centru Českých Budějovic. A nejsme tu jen sami pro sebe. Došlo to až k tomu, že z malé dílničky je momentálně prostor, kde netvořím jenom já, ale mnoho dalších šikovných a kreativních lidí a možná i ty, čtenáři.

Prostory .labu nejsou pro každého. Můžeš se sem dostat při příležitosti některé z probíhajících akcí, na pozvání nebo po předchozí domluvě. Nezakazuju nikomu vstup, ale potřebuju udržovat nějaký řád. Zejména kvůli vnitřnímu ekosystému a bezpečnosti.

SUBSCRIBE

VOCODE logo short
.lab

Multikulturní prostor v Českých Budějovicích. Jsme tu pro všechny rasy, barvy pleti, národnosti. Nemusíme teda fašouny a komunisty. Jinak všechno v poho. Ani proti Brnu nic nemáme.

.Security & GPS

Také nebudeme trpět opilce a jiné neřády ohrozující vnitřní bezpečnost.

Najdeš nás v Budějcích, kousek od nádra.

closearrow-circle-o-downellipsis-v linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram